Забиті місця, розтягування, розриви зв’язок та інші травми на жаль неминучі в єдиноборствах та контактних видах спорту. Але ускладнень та довгих пауз без тренувань можна уникнути, якщо знати основні правила.
Перше і головне правило: розминка – це повноцінна частина тренування, чи то розминка перед ударним, борцівським чи функціональним тренуванням. У клубі «ГЕРМЕС» є близько 5 видів розминки, що включає весь організм перед тренуванням, розігріває м’язи та суглоби та робить тіло податливим до навантажень.
Варто розділити тіло на 3 поверхи: верхній (від верхівки до грудей), середній (від грудей до таза), нижній (від тазу до п’ят) і добре розім’яти кожен поверх, не поспішаючи і не роблячи різких рухів.
Друге правило, яке допоможе уникнути травм – це екіпірування. Чим вона якісніша, тим краще захищені ваші кулаки, суглоби, кістки та ін. які не вміють правильно формувати кулак при нанесенні удару , робити захисні дії руками та ногами, групуватись при падінні.
Все ж таки якщо запобігти травмі не вдалося і ви відчули різкий біль, після будь-якої активної дії, перше, що потрібно зробити, зафіксувати травмовану частину тіла, зняти все екіпірування.
Першу добу будь-який забій необхідно обкладати сухим холодом на 10-20 хв, кожні 1,5 – 2 години, це суттєво зменшує набряк та гематому. У нашому залі завжди є спеціальний засіб, який надає охолоджувальний болезаспокійливий ефект, якого вистачає щоб звернутися до лікарні до фахівця, зробити рентген і переконатися, що це лише забій чи розтяг, а не перелом.
На другу добу, обов’язково фіксуючи місце травми, можна починати мазати хворобливе місце маззю, що зігріває, для поліпшення кровообігу, що істотно поліпшить регенерацію.
Дуже важливо перші 4-5 днів максимально знерухомити травмовану частину тіла, для якнайшвидшого одужання, а також повністю виключити контакт із цим місцем і не перевіряти «а чи стало легше?».
Після загоєння травми, ще 2 тижні варто дбайливо ставитися до травмованої частини тіла, так як зникнення хворобливих відчуттів не означає, що тканина повністю відновлена. Щоранку потрібно розминати і розтягувати місце травми і фіксувати з особливою щільністю на тренуваннях, не даючи максимального навантаження спочатку.
Навіть не маючи проблем із суглобами, на тренування з єдиноборств буде корисним одягати наколінники та фіксатори гомілкостопа та ліктів, тим самим запобігаючи травмам вищезгаданих кінцівок через відсутність фіксації їх.
На наших тренуваннях ми щомісяця проводимо психологічні підготовки , присвячені темам надання першої допомоги у різних умовах, що дає незамінні знання, які допомагають перенести травми без наслідків.
Тренуйтеся з розумом і будьте здорові!